Zvědaví

Poslední dobou jsem si oblíbila práci s akvarelovými pastelkami. Konečný výsledek na obrazu je kombinací malby a kresby. Asi mi nejvíce vyhovuje, že můžu pohodlně pracovat na etapy, jak mám někdy ve zvyku a k obrazu se vracet třeba i po pár měsících.
Vodu pak můžu a nemusím použít všude a práce je jednodušší i na přesnost.

postup-1

S tímto obrazem jsem začala někdy koncem dubna. Jediné, co jsem měla rozmyšlené, bylo, že tam mají být rostlinné motivy.
Postupně květy přibývaly, ale obraz jsem pak na dlouhé měsíce odložila.
Stěhoval se různě po pokoji, pak skončil dokonce na nějaký čas ve skříni. Až nedávno jsem ho vytáhla a pustila se do něj znovu.
Sedla jsem do křesla k oknu, kde se mi kreslí nejlépe a pak to šlo ráz na ráz. Najednou mě napadlo, že by se v té džungli mohly objevit kromě rostlin také bytosti.
Tak vznikli Zvědaví. Jsou napůl schovaní v květech, tajemní, ale přesto je zajímá, kdo se na ně přišel podívat…
Po spoustě hodin dokreslování květů, listů a očí (u toho jsem zkoukla, nebo spíš poslechla, několik dílů severské detektivky Most) jsem zasedla na 4 hodiny ke stolu se štětcem a vodou a postupně domalovávala, co papír z pastelek nasucho nepobral.
Tady můžete vidět rozdíl před použitím vody a hotový obraz.

postup-2

Obraz má rozměr 60 x 48 cm a je na prodej bez rámu za 1200 Kč. Pokud máte zájem, ozvěte se. Případně můžu na zakázku namalovat obraz podle Vašeho přání

dsc_1185
Zvědaví

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *